Android Cihazınıza Sanal Tuş Ekleyin

4
20563

Akıllı telefonların çoğu modelinde ya fiziksel tuş vardır ya da dokunmatik tuşlar ekranın alt kısmında gömülüdür. Zamanla bu tuşlar herhangi bir nedenle işlevselliğini kaybedebilir.Ama anlatacağım bu işlemle çok basit bir şekilde cihazınıza sanal tuş ekleyebilirsiniz hem de herhangi bir program kullanmadan.

android_apk

Bu işlem cihazınıza herhangi bir zarar vermez. Ancak cihazınızın rootlu olması gerektiğini belirtelim. Cihazınız rootlu değilse sitemizde yer alan bu konulara bakmanızda fayda var. Bunun dışında işlemleri yapmak için herhangi bir dosya yöneticisi gereklidir. Ben ES Dosya Yöneticisi uygulamasını öneriyorum.

ES Dosya Yöneticisi
ES Dosya Yöneticisi
Developer: ES Global
Price: Free

Dosya yöneticisini açıp root dizinine kadar çıkıyoruz.

sanal-tus-1 sanal-tus-2

System klasörüne girip build.prop dosyasını açıyoruz.

sanal-tus-3 sanal-tus-4

Açılan buil.prop dosyasında

#
# ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
#

Bu kodu göreceksiniz. #işaretinin başladığı yerin hemen bir üst satırına şu kodu yazın: qemu.hw.mainkeys=0

Yani tam olarak bu şekilde olacak :

qemu.hw.mainkeys=0
#
# ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
#

Ekran görüntüsü olarak isterseniz:

sanal-tus-5

Bu kodu yazdıktan sonra düzenlemeyi kaydedip cihazı yeniden başlatın.

Sanal tuşları özelleştirmek isterseniz bu konu size yardımcı olacaktır.

4 YORUM

  1. Dostum bunu yaptım cihazı yeniden başlattım tuşlar oldu ama hoşuma gitmedi kodu düzelttim tekrar yeniden başlattım birdaha açılmadı açılış ekranında samsung yazısı böyle kaldı defalarca yeniden başlattım bataryayı çıkardım. Recovery mode açılmıyor sadece download mode açılıyor. Cihaz galaxy grand neo plus https://uploads.disquscdn.com/images/c1c3e03d980ceef487da946c1447597372ac9fa6be0cc56e1d1f60df6dd0afa4.jpg

    • Merhaba,
      Düzeltmeyi yaparken build.prop dosyasında daha önce yazdığınızdan farklı bir kodu sildiyseniz cihazın açılmaması normaldir. Cihazınıza uygun stock rom yüklemeniz gerekmekte.

  2. Bu konu için çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldu bana.

    İocean x8 telefonum vardı, telefonu yere düşürdüm dokunmatik tuşlar kullanılmaz oldu. Konu içeriğinde ki talimatlar eşliğinde ayarları değiştirdim. Daha önce play storeden sanal tuş indirmiştim ama çok kullanışsızdı. Bu ayarlardan sonra çok daha kullanışlı sanal tuşlar geldi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz