Android 5.0 Lollipop’da Sessiz Mod Nasıl Etkinleştirilir?

3
2622

android-mute

Android 5.0 Lollipop yüklü bir cihaz kullanıyorsanız artık “Sessiz Mod” özelliğinin olmadığını sadece “Ses” ve “Titreşim” özelliklerinin olduğunu düşünmüşsünüzdür. Cihazı sessize alabilmeniz mümkün.

Kırmızı kare şeklinde belirttiğimiz seçenekleri açıklayalım. “Tümü” yazısı ve soluk renkli seçenek seçili olduğunda “Ses” veya “Titreşim” modu açıkken tüm bildirimleri  alabilirsiniz.

“Hiçbiri” seçili olduğunda hiçbir şekilde bildirim almazsınız. Cihaz tamamen sessizdedir.

Sessiz1 Sessiz2

Peki sadece gelen aramaların bildirilmesini, mesajların ise bildirilmemesini istiyorsunuz. Çok basit. Kırmızı kareli seçeneği “Öncelik” moduna getirin ve basılı tutarak Ayarlar sayfasına ulaşın. Burayı biraz inceleyelim.

Ayarlar sayfasında bildirim almak istediğinizi seçiyorsunuz. Yani sadece “Mesajlar” seçeneğini etkinleştirdiğinizde bir mesaj (WhatsApp, Facebook vb.) geldiğinde cihazınız sesli veya titreşimli uyarı verir. Ancak bir arama geldiğinde o aramayla ilgili hiçbir bildirim almazsınız. Yani cihaz çalmaz. 🙂

Sessiz3 Sessiz4

Android 5.0 Lollipop kullanıyor musunuz? Deneyimlerinizi bizimle paylaşmaya ne dersiniz?

3 YORUM

  1. Ben yükledim tekefonda hicbir sıkınti yok yavaslatiyo falan diye biseylet duydum hepsi yalan telefon bildin roket oldu zaten hızlıydi ama daha da hizlandi rom yüklemenizi tavsiye ederim orjinal olsun ama tek sorun sessiz mod titresim var sadece yukarıda anlatildigi gibi uygularsaniz sessiz moda geciyo telefonu titresime almaya gerek kalmiyo ama facebooktan whatsapp dan bildirim geldiginde ses cıkıyo mu deneyemedin onuda dener buraya yazarim öncelik moda aldiniz zaman sessiz moda geciyo titreme falan olmuyo

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz