Akıllı telefonunuzu kullanarak YouTube’u TV’nizde nasıl izleyebilirsiniz?

0
1764

YouTube-Eşleştirme

YouTube, televizyonunuzda da izlemenizi sağlayan neredeyse bütün platformlarda uygulamalara sahip. Akıllı televizyonlarda (Smart TV) ve konsollarda kullanılan YouTube arayüzünün gezinmesi zor diyebiliriz. Elbette daha iyi bir yolu mevcut. Tabi ki bunun için Android işletim sistemli veya iPhone akıllı telefonunuzu kullanmanız gerekmektedir.

Televizyonunuzu veya konsolunuzu, telefonuz veya tabletiniz ile eşleştirmek için öncelikle akıllı televizyonunuzda (Smart TV), oyun konsolunuzda (PS4, Xbox One, Wii U, vb.) veya streaming box (Apple TV, Roku, vb.) cihazınızda YouTube uygulamasını açıp Ayarlar menüsünü bulun ve bir kod göstermek için Cihaz Eşle’yi seçin.

Daha sonra Android veya iPhone cihazınızdan YouTube uygulamasını açın ve Ayarlar -> Bağlı TV’ler seçeneğine gidin. İşlemi tamamlamak için TV Ekle seçeneğine dokunun ve cihazınızda gözüken eşleştirme kodunu buraya girin.

Ayrıca eşleştirmek için telefonunuz yerine bilgisayarınızı da kullanabilirsiniz. Bunun için bu sayfaya giderek kodu girebilirsiniz.

Her şeyi tamamladığınızda telefonunuda veya bilgisayarınızda YouTube’u açın ve televizyonunuzda oynatmak istediğiniz videoyu seçip yayın simgesine tıklayın. Tabi bunu tam tersi bir şekilde de yapabilirsiniz. Yani televizyonunuzdan videoyu açıp telefonunuzda oynatabilirsiniz. Tabi büyük ekran varken neden küçük ekranı tercih etmeyeceğinizi düşünüyoruz.

Bu şekilde akıllı televizyonunuzdaki kullanımı zor olan ekran klavyesini kullanmaktan kurtulabilirsiniz. Yine de ekran klavyesini kullanmakta ısrarcıysanız kablosuz bir klavye satın alabilirsiniz. Bu klavyenin kullanım açısından Touchpad’e (fare dokunmatiği) sahip olmasını da öneriyoruz.

Bu yöntemi kullanarak hangi cihazlarınızı eşleştirdiniz? Eşleştiremediğiniz cihazlar var mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz