Akıllı Telefonları Şarj Edebilen Kemer

0
586

Üzerinde 3.000 mAh kapasiteye sahip batarya bulunan kemer Kickstarter’da bağış bekliyor.

f3e095c015cfd41c4afef9a10498ca43_original

Günümüzde akıllı telefon veya tabletimizi şarj etmek gerçekten de büyük bir sorun. Teknik özellikleri ne kadar iyi olursa olsun, akıllı telefonların şarjı en fazla bir gün yetiyor. Şarjı bitince de akıllı cihazların özelliklerinin hiçbir anlamı yok. Tabi bu sorunu çözmek için birçok alternatif bulunuyor. Taşınabilir piller ise yönelenebileceğimiz alternatiflerin başında geliyor. Ancak kapasitesi arttıkça boyutu da büyüyen bu pilleri taşımak ayrı bir sorun.

Aaron Krause isimli geliştirici bu sorunu çözmek adına bir proje tasarlayıp, ürünün piyasaya sürülmesi için gerekli olan masrafı Kickstarter‘da bağışçılarından bekliyor. Pil sorununa tam bir çözüm getirmese de büyük bir kolaylık sağlayacak olan bu ürün üzerinde pil bulunan bir kemerden ibaret. lon Belt adı verilen kemer kilit kısmından şarj ediliyor. Akıllı cihazları uç kısmından şarj eden kemerin üzerinde bulunan LED Gösterge ile şarj seviyesini görüntüleyebilmek mümkün. Siyah deriden oluşan kemer, bu sayede kıyafetlerin üzerinde oldukça şık durabilecek bir görünüme sahip. 3.000 mAh pil kapasitesine sahip olan kemer için alınmış özel bir patent ile üretici, ürününün patlama ve yanmalara karşı güvenirliliğini tescillemiş durumda.

3b869daf78d41f127bd9fac6ef1dfae3_original

lon Belt isimli şarjlı kemer, Kickstarter’da 50.000$ bağış bekliyor ve şu an 31.000$ toplamayı başarmış. Gerekli desteği bulması halinde üretimine başlanacak olan kemerin, Haziran 2016‘da kullanıcılara ulaşması bekleniyor. Son derece kullanışlı özellikleri bulunan lon Belt isimli projeye destek olmak ve ürün piyasaya sürüldüğünde ilk sahip olan kullanıcılar arasında bulunmak istiyorsanız 50$ bağış yapabilirsiniz.

 

Projeyi nasıl buldunuz? lon Belt isimli kemere bağış yapmayı düşünüyor musunuz? Bizimle fikirlerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz