2014’ün En İyi Uygulamaları

0
617

android_uyguygulamalar

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2014’te çok sayıda uygulamayı sizinle tanıtmamıza rağmen elbette gözden kaçırdığımız uygulamalar da oldu. Ancak hepsinde e-posta yağmuruna tutulduk. Bu yıl ki uygulamaları bu makalede toplamaya karar verdik. Yine gözden kaçırdığımız varsa affola.

Bu yazı 1 Ocak 2015 tarihine kadar güncellenecektir. Listeye eklememizi istediğiniz uygulama varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

 

Google Now Launcher

Google’ın resmi uygulaması olan Google Now Launcher, herhangi bir cihaza saf Android’i getiriyor. Bu aynı uygulama Google’ın kendi Nexus cihazında önceden yüklü olarak gelmekte ve herhangi bir ayar içermemekte. Google Now, cihazınızdaki en iyi sanal asistandır.

Google Asistan Launcher
Google Asistan Launcher
Developer: Google LLC
Price: Free

 

Google Fit

Google Fit, Apple’ın sağlık uygulamasına bir cevap olarak iki ay önce Google tarafından yayınlandı. Akıllı telefonlarında fitness takibi yapmak isteyen Android kullanıcılarının mutlaka sahip olması gereken bir uygulamadır.

GoogleFit

Fit, tüm fitness bilgileriniz için bir depodur. Fit, favori fitness uygulamalarınızdan bilgileri çeker ve aktivitelerinizi tek bir yerden izlemeniz için kolaylaştırır. Ayrıca Android giyilebilir cihazlarla (Wear) da uyumludur.

Fit tüm koşma, yürüme aktivitelerinizi yanı sıra kilo, kalp hızı, çalışmalar esnasında yaktığınız kalori gibi tüm bilgileri takip eder.

 

Sunrise

Sunrise, iOS’da isim yapmış güzel ve en iyi takvim uygulamalarından bir tanesidir. Mayıs ayında Android’e gelen bu uygulama Google Takvim ve iCloud’un yanı sıra Facebook, Twitter, Foursquare ve LinkedIn entegrasyonu ile birçok takvim hizmetini desteklemektedir. Yoğun programınızda ihtiyacınız olabilecek tek uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

The app was not found in the store. 🙁

 

Afterlight

Afterlight, Android’e gelmeden önce iOS’da büyük bir başarı yakalamış müthiş bir uygulamadır. Hızlı ve kolay bir mükemmel görüntü düzenleme uygulaması olmayı vaat etmiş ve gerçekten de bu sözünü yerine getiriyor.

Afterlight1 Afterlight2Afterlight, 15 ayar aracının yanı sıra birbirinden güzel 59 filtre, 66 doku ve 79 çerçeveye sahiptir. Çok iyi tasarlanan Afterlight, inanılmaz derecede basit ve etkileyicidir.

Afterlight
Afterlight
Price: Free

 

MusiXmatch

MusiXmatch, 25 milyondan fazla indirmeye sahip edinebileceğiniz en iyi müzik çalar uygulamasıdır.

Muhteşem görünümünün yanı sıra inanılmaz özelliklere sahiptir ve ayrıca Spotifiy, Deezer, Play Music vb. müzik servisleriyle de birlikte çalışabilmektedir.

MusiXmatch’in en önemli özelliği şarkı sözleridir. Dinlediğiniz şarkıları MusiXmatch da dinler, şarkı sözlerini bulur ve senkronize eder. Karaorke yapmaya hazır mısınız? 🙂

MusiXmatch, ALAC/FLAC gibi popüler tüm ses formatlarıyla uyumludur ve Android giyilebilir cihazları (Wear) da desteklemektedir. Böylece şarkıyı akıllı saatinizden değiştirebilirsiniz. Uygulamanın Smart TV’leri de desteklediğini belirtelim.

Musixmatch Music Lyrics Player
Musixmatch Music Lyrics Player

 

 Inbox By Gmail

Inbox, e-posta kullanımı alışkanlığımızı değiştirmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Uygulama, e-postaları yönetmenizi kolaylaştırıyor ve daha yaratıcı olmanızı sağlıyor.

Inbox, e-postalarınızı daha sonra kullanımlar için ertelemenizi ve böylece hiçbir kayıp yaşamamanızı sağlıyor. Bir mesaj geldiğinde size hatırlatması için bir sayaç da ekleyebilmeniz mümkün. Gelen kutunuzu adeta yapılacaklar listesine çeviriyor.

Inbox, e-postalarınızı otomatik olarak kategorilendiriyor. Örnek verecek olursak Facebook veya Twitter ile ilgili olanları Sosyal bölümüne gönderiyor. Gmail kullanıyorsanız, böyle bir özelliği biliyorsunuzdur.

Inbox by Gmail
Inbox by Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

 

Fenix for Twitter

Fenix for Twitter, Android’de bulabileceğiniz en iyi üçüncü taraf Twitter istemcisidir. Net ve kullanımı kolay olmasının yanı sıra uygulama hızlı ve özelliklerle doludur.

Eğer birden fazla hesap kullanıyorsanız, Fenix çoklu hesapları desteklemektedir. Ayrıca hashtag (etiket) ve anahtar kelimelerin yanı sıra kullanıcıları susturmanızı da sağlar. Yani başkalarının paylaşımlarını engelleyebilirsiniz.

fenix_for_twitter

 

Ayrıca bölümleri size uygun olacak şekilde özelleştirebilir ve kullanmak için çeşitli hareketleri kullanabilirsiniz. Kısaca sahip olabileceğiniz en iyi Twitter uygulaması.

Fenix for Twitter
Fenix for Twitter
Developer: mvilla
Price: £3,59

 

IFTTT

IFTTT, Android uygulamalarınız arasında inanılmaz bağlantılar oluşturmanızı sağlayan en güçlü ve en kolay yoldur. Böyleyse, bunu yap gibi. Belirli bir etiket kullandığınızda IFTTT, Instagram fotoğraflarınızın basılması için otomatik olarak sipariş verir, posta kodunuzun yakınlarında son zamanlarda satılan evlerin kaydını tutar, digg üzerindeki son hikayeleri e-posta olarak gönderir, takviminize paket teslim tarihlerini ekler ve çok çok daha fazlasını yapar.

IFTTT

Kısaca uygulamada kural oluşturuyorsunuz. Bununla ilgili detaylı bir yazı hazırlayacağız. Uygulamayı biraz karıştırın. 🙂

IFTTT
IFTTT
Developer: IFTTT, Inc
Price: Free

 

Yahoo News Digest

Yahoo News Digest, vaktinizin olmadığı zamanlarda uzun haberleri size özetleyen bir haber uygulamasıdır. Dünya’da neler olduğunu bilmek istiyorsanız bu uygulama tam size göre.

Yahoo News Digest
Yahoo News Digest
Developer: Yahoo
Price: Free

 

djay 2

iOS’daki en büyük ve en başarılı müzik uygulaması olan djay 2, Ekim ayında Android ile buluşmuştu.

djay 2 kullanılabilirlik ve özellik bakımından öne çıkan DJ uygulamasıdır. Hatta daha önce DJ yazılımları kullanmayanlar bile bu uygulamayı kolaylıkla kullanabilir. Kullanıcı dostu arayüzü her şeyi kolayca seçmenizi sağlıyor.

Bu tür DJ uygulamaları hep ilgimi çekmiştir, elbet bir gün vaktim olduğunda kullanacağım.

djay 2
djay 2
Developer: Algoriddim
Price: ₺9,99

 

 

Camera51

Kişisel zevkler ön plana çıktığında fotoğrafçılık ayrı bir şeydir. Camera51, odaklama konusunda başarılı bir uygulama. Uygulama yüzleri, sahneleri, nesneleri ve çizgileri algılayıp analiz ederek mükemmel bir odaklama sağlıyor.

Camera51 - a smarter camera
Camera51 - a smarter camera
Developer: Camera51
Price: Free

 

Lingua.ly

Eğitim uygulaması olan Lingua.ly, dijital flash kartlar üzerinden dil öğrenimine odaklanmış bir uygulama. Uygulama ile Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Almanca, Arapça, İtalyanca ve daha bir çok dili öğrenebilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁

 

Hype Machine

Benim gibi müzik haberlerini takip etmeyi sevenler vardır. Dünya’da en çok konuşulan müzik haberlerine tek bir uygulamayla ulaşmaya ne dersiniz?

Her gün binlerce insan sevdikleri müzikler hakkında yazılar yazmakta. Tek tek kim takip edecek. Bunun için bir uygulama mevcut. Bu iş için Hype Machine mükemmel.

HypeMachine

 

Hype Machine
Hype Machine
Price: Free

 

1Password

2014 yılında güvenlik konusu ön plana çıktı. 1Password geliştiricileri bunu çok iyi değerlendirdi ve başarılı bir uygulama ortaya çıkardılar.

1Password kullandığınız siteler için güçlü şifreler oluşturur ve saklar. Ayrıca ekrana tek bir dokunuşla kullandığınız sitelere giriş yapmanızı sağlar.

1Password

 

 

Parallels Access

Parallels Access, Windows ve Mac üzerindeki uygulamalarınıza ve dosyalarınıza Android cihazınızdan ulaşmanızın en hızlı ve en güvenilir yoludur.

Parallels Access
Parallels Access

 

FireChat

İnternet erişiminin yasak olduğu yerlerde insanlarla sohbet etmenizi sağlayan bu uygulama ile herkese açık iletişimler kurabilirsiniz. Sohbet gerçekleştirirken gerçek isim yerine takma isimler kullanabilmeniz de mümkün.

FireChat
FireChat
Developer: SKYBLU
Price: Free

 

WhoSampled

Şarkınızı seviyorsanız, yüzlerce yeni örnekler keşfetmek için WhoSampled tam size göre bir uygulama.

whosampled

 

 

 

7 Minute Superhero Workout

Fitness uygulamalarından bir tanesi olan 7 Minute Superhero Workout, şekle girmek isteyenler tafından olumlu geri bildirimler almış. İşe yarayıp yaramadığını ben bilmem, kullanıcılar öyle diyor. 🙂

7 Minute Superhero Workout
7 Minute Superhero Workout
Developer: Six to Start
Price: ₺9,49

 

 Droid Optimizer

Droid Optimizer, telefonunuzda hafıza boşaltma konusunda en iyi uygulamalardan bir tanesidir. Hem kullanımı kolay hem de boyutu küçük olan bu uygulamada Uygulama Yöneticisi özelliğinin yanı sıra tehlikeli uygulamaları da belirleyebileceğiniz bir özellik mevcut.

Droid-Optimizer

Droid Optimizer
Droid Optimizer
Developer: Ashampoo®
Price: Free

 

Unclouded

Google ve Dropbox bulut hizmetlerini tek uygulamada toplayan Unclouded, dosyalarınızı yönetmenizi sağlıyor.

Unclouded - Cloud Manager
Unclouded - Cloud Manager

 

Tinder

Tinder, çevrenizdeki insanlarla iletişim kurmanızı sağlayan bir arkadaşlık uygulamasıdır.

 

Evernote

Evernote, Android’deki en iyi ve orijinal bir not alma uygulamasıdır. Fikirlerinizi hemen kaydetmenizi sağlayan bu uygulama ile farklı cihazlardaki notlarınızı senkronize edebilmenizin yanı sıra yapılacaklar listesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca ses kaydedebilir ve fotoğraflar çekip notlarınıza ekleyebilirsiniz.

 

Pushbullet

Bilgisayarınızda çok fazla zaman harcayan biriyseniz, her bildirim geldiğinde telefonunuza bakmak zorunda değilsiniz. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra bilgisayarınızdaki tarayınıza da eklentiyi kurarak bildirimleri bilgisayarınızda görüntüleyebilirsiniz. Takvim hatırlatmaları, mesajları hatta aramaları da görebilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızdan telefonunuza internet bağlantıları, yazılar ve dosyalar gönderebiliyorsunuz. Çok iyi değil mi? 🙂

Pushbullet - SMS on PC and more
Pushbullet - SMS on PC and more

 

Titanium Backup

Yedekleme uygulamalarının en iyi olan Titanium Backup ile oyun verilerinden uygulamalara, mesajlardan aramalara ve çok dahasını yedekleyebilmenizi sağlıyor. Sitemizin arama çubuğuna Titanium Backup yazmanız yeterli. 🙂

 

Screenshot Snap

Screenshot Snap ekran görüntüsü yakalamanızı, düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlıyor.

Droid Screenshot Free
Droid Screenshot Free
Developer: Ashampoo®
Price: Free
Droid Screenshot
Droid Screenshot
Developer: Ashampoo®
Price: ₺2,99

 

Fast for Facebook

En iyi Facebook alternatifi olan Fast ile birden fazla Facebook hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca uygulamaya şifre ayarlayarak Facebook hesabınızı meraklı gözlerden koruyabilirsiniz. Uygulamanın küçük boyutlu olduğunu ve az ram tükettiğini vurgulamamızda fayda var.

FastforFacebook

Fast - Social App
Fast - Social App
Developer: team2soft
Price: Free
Fast Pro - Unlock
Fast Pro - Unlock
Developer: team2soft
Price: ₺4,09

 

GPS Navigation & Maps Sygic

Bana göre Android’deki en iyi navigasyon uygulaması Sygic’tir. Ancak farklı düşünenlerimiz olabilir. Burada bir açık kapı bırakalım ve isterseniz daha önce hazırladığımız en iyi navigasyon uygulamaları hakkında bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sygic GPS Navigation & Offline Maps
Sygic GPS Navigation & Offline Maps

 

Dictionary.com

İngilizce-İngilizce sözlük olan Dictionary.com ihtiyacınız olabilecek her şeye sahip. Günün kelimesi özelliğiyle İngilizce kelime bilginizi artırabilirsiniz.

dictionary_com

 

Dictionary Turkish English

Benim kullandığım ve tavsiye edebileceğim bir sözlük uygulaması. Çevrimdışı olarak çalışabilen bu uygulama ile kelimelerin telafuzlarını da dinleyebilirsiniz.

Türkçe_Sözlük

Free Dict Turkish English
Free Dict Turkish English
Developer: BitKnights Ltd
Price: Free

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz