Super Mario Mobil Platformlara Geliyor!

0
410

Apple’ın 2016 özel etkinliğinde Tim Cook, Nintendo ile yaptıkları yeni bir anlaşmayı açıkladı. Super Mario iPhone ve iPadler için yolda!

iOS için çıkacak bu yeni oyunda Mario otomatik olarak sağ tarafa doğru koşuyor, sizde zıplaması için ekrana tıklıyorsunuz. Oyunun amacı Goombalara ölmeden (kahverengi canavarlar) yada zamanınız bitene kadar toplayabildiğiniz kadar toplayabildiğiniz kadar altın toplamak. İlerleme gösterdikçe Mario ilerledikçe çevreniz değişecek.

Miyamoto Mario’yu ilk defa tek elle oynabileceğinizi belirtti. Bu da otobüste, yemek yerken vs. oyunu oynayabileceğinizi gösteriyor.

Toad Rally oyunun sizi  başka oyunculara karşı bir mücadeleye soktuğu çoklu oyuncu modunun ismi. Bu modda hayatta kaldığınız sürece devam edebiliyorsunuz ve sadece altın toplayıp düşmanları öldürerek puan toplamakla kalmayıp tehlikeli manevralar yaparsanız “Impressing toads” adında bonus puanlar alıyorsunuz, en yüksek skoru alan oyuncu haliyle birinci oluyor.

Uygulama içi satın alımlar olmadan yayınlanacak olan oyunun fiyatı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Ancak önümüzdeki tatillerde App Store’da ortaya çıkabilir.

Nintendo oyunu Android platformu için gelecekte çıkarabileceklerini “Android cihazları için gelecekte bir noktada oyunu çıkarmayı düşünüyoruz.” açıklamasıyla anlaşılır bir şekilde belirtti. Windows Phone işletim sistemi için bir bilgi yok, yani oyunun iOS için ne zamana kadar özel kalacağı hakkında bir fikrimiz bulunmamakta.

Nintendo tarafından yayınlanmış olan oynanış videosu:

Birkaç Oyun İçi Görüntü:

ios_super-mario-run_02

ios_super-mario-run_01

ios_super_mario_run_03

Sizce bu oyun nasıl olmuş, kullanıcılar tarafından sevilir mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz