PUBG Mobile’da İnternet Bağlantısı Sorunu Nasıl Çözülür?

3
20728

2017’nin Aralık ayında oyun piyasasına giren PlayUnkown’s Battlegrounds yani kısaca PUBG, kısa sürede milyonlarca aktif oyuncu kitlesine sahip oldu. Geniş harita ve gerçekçi grafikler gibi ince detaylarla oyunu oynayanların gözüne giren bu oyun 3 milyondan fazla oyuncuya erişmiş durumda. İlk olarak bilgisayarlar için oynanabilir olan PUBG, geçtiğimiz günlerde akıllı telefonlar için de indirilebilir ve oynanabilir hale getirildi. Bilgisayarda gördüğü ilginin bir benzerini de mobil uygulamasında gören PUBG, her geçen gün geliştirilerek daha fazla oyuncuya hitap etmek isteniyor.

PUBG Mobile henüz akıllı telefonların içine yeni girdiği için haliyle uygulamada birkaç sorun ile karşılaşılabiliyor. Oyunda yaşanan internet bağlantısı sorunu kullanıcıların moralini bir hayli bozabiliyor.

PUBG Mobile’ı Android telefonunuza indirmek için buraya, iOS telefonunuza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

PUBG Mobile’da İnternet Bağlantısı Sorunu ve Çözümü

PUBG Mobile’da yaşanan internet bağlantısı sorununun çözümü için ilk olarak dikkat etmeniz gereken üç farklı nokta var:

1- İnternet bağlantınız sorunsuz çalışıyor olmalı.

2- İnternet hızınız yüksek ve pinginiz çok oyunculu bir oyun oynamak için yeterli olmalı.

3- Oyunu oynamak için hücresel ağ kullanılmamalı.

Yukarıdaki üç noktaya dikkat ettikten sonra ve tüm bunlara rağmen PUBG’nin mobil uygulamasında karşılaştığınız internet bağlantısı sorununu gidermek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

PUBG Mobile kullanıcılarının karşılaştığı internet bağlantısı sorunu DNS sunucusu ile ilgilidir. Bu sorunun çözümü için Android veya iOS cihazınızın bağlı olduğu Wi-Fi ağının DNS ayarlarını değiştirin.

iOS’te DNS Ayarlarını Değiştirme

iOS cihazlarda DNS ayarlarını değiştirmek için telefonun Ayarlar bölümüne gidin ve buradaki Wi-Fi seçeneğine tıklayın. Bağlı bulunduğunuz Wi-Fi ağına dokunun. Ekranı aşağı kaydırın ve DNS’yi Ayarla’ya dokunun. Açılan ekrandaki seçeneklerden Elle’yi seçin ve son olarak DNS ekleyin.

Android’te DNS Ayarlarını Değiştirme

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda DNS ayarlarını değiştirmek için telefonda Ayarlar > Wi-Fi’ye gidin. Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının üzerine basılı tutun ve açılan küçük pencereli menüde Ağı Değiştir’e tıklayın. Ağın şifresini girin ve Gelişmiş Seçenekler’e tıklayın. IP Ayarları bölümüne gelesiye kadar ekranı kaydırın. IP Ayarları bölümünü bulduktan sonra bir kez tıklayın. Buradaki ayarlara kullanmak istediğiniz DNS sunucusu adresini girebilirsiniz.

PUBG Mobile’da yaşadığınız sorun yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra çözüldü mü? Eğer halen daha sorun yaşamaya devam ediyorsanız sitemizin Soru-Cevap bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

3 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz