Pokemon GO APK Nasıl Yüklenir?

0
1454

İlk çıktığı andan beri dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO oyununu Android telefonunuza nasıl yükleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Mobil platformlar için geliştirilen artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO, kısa süre içerisinde büyük oyuncu kitlesine ulaştı. Henüz Amerika, Avusturalya, Japonya ve Yeni Zelanda gibi belli başlı ülkeler için yayınlanan oyunu bu bölgelerde bulunmasanız da indirip oynayabilmeniz mümkün. Android telefonunuzda Pokemon GO oynamak için ilgili oyunun .apk uzantılı kurulum dosyasını indirmeniz gerekiyor. Oldukça kolay olan bu işlemi ilk kez yapacak olanlar için anlatalım. Öncelikle telelonunuza Android uygulama marketi Google Play Store haricinde uygulama yüklediğinizde bazı güvenlik riskleri ile karşı karşıya olduğunuzu unutmayın.

Android telefonunuza Google Play Store dışından uygulama yükleyebilmeniz için “Bilinmeyen kaynaklar” güvenlik seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunu için:

  • Telefonunuzdan Ayarlar>Güvenlik adınlarını izleyin.

pokemon-3

  • Açılan menüde yer alan “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini aktif duruma getirin.

pokemon-4

Pokemon GO’nun APK dosyasını APKMirror sistesinde bulabilirsiniz.

  • Oyunu indirmek için bu bağlantıya tıklayın.
  • Açılan sayfada “DOWNLOAD APK” butonunu kullanarak oyunun APK dosyasını telefonunuza indirin.

pokemon-1

  • Bu sırada internet tarayıcınız oyun dosyasını indirme ile ilgili bir uyarı gösterecektir. Gelen uyarıyı onaylayıp devam edin.

pokemon-2

  • Oyunu indirdikten sonra durum çubuğunda yer alan ilgili uyarıya dokunun.

pokemon-5

  • Ardından açılan pencerede “YÜKLE” butonunu kullanarak oyunu telefonunuza yükleyebilirsiniz.

pokemon-6

Eğer az önceki işlemde Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirmediyseniz cihazınız bu dosyayı yüklemek için izin isteyecektir. Gerekli izni verip devam edin. Belirli bir süre sonra yükleme işlemi tamalanacaktır. Oyunu açıp giriş yaparak hemen Pokemon yakalamaya başlayabilirsiniz.

Pokemon GO’yu oynayabilmeniz için cihazınızın işletim sistemi sürümünün en az Android 4.4 olması gerekiyor. Ayrıca şimdilik Intel işlemcili Android telefon veya herhangi bir tablette de oynayamazsınız.

Pokemon GO oyununu nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz