Mobilde Düşük Boyutlu Oyunlar

0
1715

Arkadaşlar bu yazımızda gerektirdiği işletim sistemi özellikleri fazla olmayan fakat sürükleyici oyunlardan bahsedeceğiz.

1. Oyunumuz birçok ödül almış olan ‘Limbo’ isimli oyunumuz. Bu oyun 2 boyut olmasına ilişkin 2012 yılında çıkan yılın en iyi oyunu seçilmiş bir oyundur. Oyundaki amaç ilerleyerek önümüze çıkan tuzak ve engelleri geçmektir.

LIMBO
LIMBO
Developer: Playdead
Price: ₺44,99
‎LIMBO
‎LIMBO
Developer: Playdead
Price: $3.99

2. Bir diğer oyunumuz ise nam-ı diğer PUBG oyununun mobildeki tek alternatifi olarak gösterilen ‘Grand Battle Royal’. PUBG oyunundaki gibi bir uçaktan atlıyorsunuz eşya, silah, can kiti vb. şeyler bularak en son hayatta kalan olmaya çalışıyorsunuz. Henüz çok fazla gelişmiş olmasa bile birçok aktif oyuncusu bulunmaktadır.

Grand Battle Royale: Pixel FPS
Grand Battle Royale: Pixel FPS

3. Bütün oyun listelerinin olmassa olmazı zombi oyunu ‘Zombie Frontier 3’. Düşük boyutuna rağmen sağladığı grafikler ile gerçekten tatmin edici olan bu oyun 2020 yılında ortaya çıkan zombi virüsü ile geçen kapışmayı konu alıyor. Zombi ve savaş oyunu severlerin kesinlikle denemesi lazım.

4.Bir başka platform olan yarış oyunu dediğimizde herkesin aklına tek oyun gelir ki o da ‘Asphalt Nitro’. Gameloft düşük boyutta yaptığı bu oyun gerekse nitro efektleri gerekse arabaya çarpma efektleri olsun oyunun boyutunu azaltsalar da grafikten hiçbir ödün vermemiş.

Asphalt Nitro
Asphalt Nitro
Developer: Gameloft SE
Price: Free

5. Bir diğer savaş oyunumuzun adı ‘N.O.V.A Legacy’. N.O.V.A 3’ü Play Store’den kaldırıldıktan sonra boyutu 27 mb olan N.O.V.A Legacy oyunu piyasa sürüldü. Play Store’da ücretsiz olarak bulunan oyunu kesinlikle denemelisini.

N.O.V.A. Legacy
N.O.V.A. Legacy
Developer: Gameloft SE
Price: Free

6. Bir diğer oyun ise ‘Linelight’. Arkadaşlar bu oyunu tanıtmamı istemeyin kendine özgü çok farklı bir oyun. Kısaca anlatılmaz yaşanır. 🙂

Linelight
Linelight
Developer: My Dog Zorro
Price: ₺7,19

7. Listemizin son oyunu ise kendimin de tüm bölümlerini bitirdiği ‘Chamaleon’.Oyunda iki farklı renk oluyoruz ve sarı renk pembe yada pembe renk ile sarıya basınca yanıyoruz.Ekranın bir tarafıyla zıplama diğer tarafıyla renk değiştirdiğimiz bu oyun çok hızlı ve akıcı oyun olması da diğer can alıcı özelliği. Kesinlikle ama kesinlikle oynamalısınız.

Chameleon Run
Chameleon Run
Price: ₺18,99

Sizin de eklemek istediğiniz düşük boyutlu oyunlar varsa yorum olarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz