Clash Royale Denge Değişiklikleri

0
836

Clash Royale’e yeni güncelleme yayınlandı!

Bu güncelleme ile arenada yerinden oynamayan bir o kadar da hasar potansiyeli yüksek olan Kraliyet Devi ve iyi zamanlama ile kullanılınca oyunun kaderini değiştiren Dondurma kartları değişikliğe uğramıştır. Bazı kartların hasarı artırılmış ve iksir maliyetleri düşürülmüştür. Birlikte inceleyelim.

Kraliyet Devi (Hasar %4 düşürüldü): Arenanın yaman güllecisi Kraliyet Devi önüne çıkan binaları yıkıp dökmede ustalaşmış bir kart. Tabi ki hasarında bir değişiklik yapmak gerekiyordu. Fakat hasarını düşürürken de onu tozlu sayfalara karıştırmak istenilmiyordu. Clash Royale ekibinin gözü üstünde olan bu kartımıza başına ileride neler geleceği bilinmiyor. Ancak yapılan güncellemenin gerekli olduğu da apaçık ortada.royale-giant

Dondurma (Etki süresi 1s düşürüldü): Dondurma büyüsü gerek savunmada gerek saldırıda oyunu allak bullak eden, rakibin moralini bozmakta üstüne olmayan bir büyü. Domuz binicisi ile doğru kullanıldığında rakibin kuleleri yerle bir oluyor. Süresinde azaltılma yapılarak rakiplere bir oh çektirecek kıvama gelmiş görünüyor.

Bombacı (Hasarı %10 artırıldı): Kırılgan bir kart olmasına rağmen hasarıyla iyi işler yapan bombacı; toplu rakiplere karşı birebir. Ancak hasarı yetersiz olduğundan arka planda kalmıştı. Yeniden sahaya dönmesi ile acaba neler değişecek?

Top (İsabet Puanı %5 düşürüldü): Top önceki yamada gelen isabet puanı düşürülmelerine karşılık hala etkisini bariz gösteriyordu. Arkadaşlarının yanına dönme vakti geldi.

Tesla (İsabet paunı %5 artırıldı): Gölgede kalmış bu kartımızın arenadaki yerini alma vakti geldi.

Şövalye (İsabet puanı %10 artırıldı): Güçlü ancak gücünün sadece kulelere yettiği, birebirde gözden kaybolan Şövalye isabet puanının artması ile dengeye ulaştı.

Ateş Ruhları (Hasar alanı %25 artırıldı): Hasarının yeterince iyi fakat işlerini pek de umulduğu gibi yapmadığı küçük kor parçaları artık daha kararlı adımlar atıyorlar.

Fırın (İksir maliyeti 4 e, isabet puanı %14 e ve ömrü 40 saniyeye düşürüldü): Çok az kullanılan Fırının iyi bir değişikliğe ihtiyacı vardı. Ne kadar etkili olacak göreceğiz.

İksir Toplayıcı (İsabet puanı %9 düşürüldü): Clash Royale’ de en çok kullanılan kart ünvanını taşıyan İksir Toplayıcısının etkisinin düşürülmesinin gerekli olduğu net bir şekilde ortada görünüyor.ElixirCollectorCard

Korumalar (Hasar ve isabet puanı %8 artırıldı): Az kullanılan bu birliklerin takviyeye ihtiyacı vardı ve istedikleri oldu.

Madenci (İsabet puanı %6 arıtıldı): Genel olarak güncellemeye ihtiyacı olmasa da oyuncuların oynayış biçimini tam kavrayamadıkları için bir değişikliğe gidildi.

Lav Tazısı/ Lav Köpekleri (İsabet puanı %3/ %9 artırıldı): İksir bedelini karşılamayan bu kartlara takviye gelmesi lazımdı. Oyunda etkisinin daha fazla olması için gerekli değişiklik geldi gibi görünüyor.

Cadı (Hasarı %10 artırıldı): İlk seviyelerdeki başarısını sonradan kaybeden Cadı gelen değişiklikle yerinde sağlam duracağa benziyor.

Mezar Taşı (İsabet puanı %10 artırıldı): Etkisinin hızla azaldığını fark eden yapımcılar hızlı bir şekilde kartı değişikliğe sokmuş fakat çok başarılı olunmuş mu? Karar vermek zor.

İclash-royale-sıradan-iskeletlerskeletler (Hasar ve isabet puanları %5 artırıldı): Kemik yığınlarına takviye gerekliydi yine de biraz daha ihtiyaçları var.

Kart Yükseltme Tecrübe Puanı: Diğer kartlar ile uyumlu hale getirildi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz