YouTube Videolarını Hem Reklamsız İzleyin Hem de İndirin

0
2301

YouTube videolarını mobil cihazınızda tek bir uygulamayı kullanarak hem reklamsız izlemek hem de cihazınıza indirmek ister misiniz?

Ah şu reklamlar reklamlar, ne kadar can sıkıcı değiller mi? Televizyonda reklamlardan dolayı izlemekten kaçındığınız dizileri, filmleri, tv şovlarını YouTube üzerinden izlemek istediniz. Ee YouTube’da da reklamlar var.

Başka bir örnek verelim. Çocuklarınız ağladıklarında susmaları için illa ki akıllı cihazlarınızda YouTube’dan videolar açıp cihazı çocuklarınıza veriyorsunuz, değil mi? Reklamların çocuklarımıza olumsuz etkileri daha çok. O zaman reklamsız bir YouTube istemez misiniz?

Uzun lafın kısası reklamlardan nefret ediyor veya videolar indirmek istiyorsanız birazdan anlatacağımız uygulama tam da size göre. Uygulamanın ismi: Newpipe.

YouTube’un reklamlar uğraşmaktan sıkılanlar için YouTube Red adında bir hizmeti mevcut. Ancak bu hizmet az sayıda ülkede mevcut ve şu anda ülkemizde etkin değil. Bu hizmeti kullanmak istemiyor veya bu hizmet için 10$ gibi fiyat ödemek istemiyorsanız, Android için ücretsiz edinebileceğiniz reklamsız YouTube oynatıcı var.

Newpipe, Google Play Hizmetleri’ne katılmadan YouTube videolarını izleyebilmenizi sağlayan popüler bir uygulamadır. Evet, Google Play Hizmetleri’ne katılmadan… Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? Çevrimiçi gizliliğinizi koruma konusunda endişeleriniz varsa, Google’ın sizing izlediklerinizi takip edemeyeceği anlamına geliyor. Ayrıca uygulama, reklamsız izleme ve çevrimdışı görüntüleme için videoları indirme seçeneği gibi YouTube Red’in en iyi özelliklerinden birkaçına da sahip.

Videoları, ses dosyaları olarak da indirebilmenizin yanı sıra videolarda altyazı desteği varsa bunları da indirebileceğinizi belirtelim. Özellikle TEDx konuşmalarında işinize yarayacaktır.

En son olarak, Newpipe geliştiricileri uygulamalarına canlı yayın videolarını da eklediler. Böylece herhangi bir reklamla karşılaşmadan favori oyuncularınızın canlı yayınlarını, yeni şovları ve çok daha fazlasını izleyebilirsiniz. Uygulamanın son güncellemesini GitHub üzerinden indirebilirsiniz.

Newpipe uygulamasını daha önce kullanmadıysanız, Google Play Store üzerinde bulunmadığından yükleyebilmeniz için küçük bir çaba gerekmektedir. En iyi seçenek olarak açık kaynak yazılımlar için bir alternative olan F-Droid uygulama mağazasını kullanabilirsiniz. F-Droid mağazası üzerinden yüklediğinizde, Newpipe uygulamasının yeni güncellemelerini sorunsuzca alabileceksiniz. F-Droid uygulama mağazasını cihazınıza yüklemeden önce cihazınızın Ayarlar uygulamasında Güvenlik başlığı altından “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini etkinleştirerek izin vermeniz gerekmektedir.

Newpipe uygulamasına ait APK dosyasını bu adresten de indirebilirsiniz. Ancak güncellemeleri otomatik olarak alamacayağınızı belirtelim.

Newpipe uygulamasını kullanıyor musunuz? Düşünceleriniz neler?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz