Yeni Seyahat Uygulaması Google Trips Muhteşem Özelliklerle Geliyor!

0
424

Google Trips bir gezi planlayıcı uygulamasının sunabileceği tüm özellikleri barındırıyor.

Seyahat ederken akıllı telefonlarımız son yıllarda artan çeşitli uygulamalarla en büyük yardımcı konumunda. Bu alanda tanıdığımız uygulamalara internet devi Google’dan yepyeni bir alternatif geliyor. Yıllardır geliştirilme aşamasında olan seyahat uygulaması Google Trips, nihayet indirilmeye sunuldu. Google’ın topladığı gizli kullanıcı verileriyle profesyonel bir gezi rehberi gibi çalışan uygulama gittiğiniz yerlerde sizin için planlar oluşturup, görmeniz gerken yerleri bir bir sıralıyor. İlk etapta dünya üzerindeki 200 şehir için faaliyet gösteren uygulamanın rakiplerinden sıyrılan en büyük özelliği ise internet erişiminizin olmadığı durumlarda bile sizi yarı yolda bırakmaması. Seyahat etmeden önce gideceğiniz şehrin tüm harita mekan bilgilerini cep telefonunuza indirip internet erişimine ihtiyaç duymadan gezinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

04_5_combo

 

 

Anlık harita bilgisi üzerinde o gün içerisinde seyahat edeceğiniz yerleri seçip seyahat turunuzu kendiniz yönetin. Bunu yapmak için “+” butonu ile kendi planınızı oluşturun. Eğer kafanızda o an için bir planınız yoksa, uygulamanın yakınlardaki popüler mekanları önermesini isteyebilirsiniz.

06_61_combo

Uygulama Gmail hesabınızla birlikte çalışarak daha önceden yapmış olduğunuz otel, restorant veya uçuş rezervasyonlarınıza ortak bir başlıktan ulaşabilmenizi sağlıyor. Yaptığınız rezervasyonları ise gideceğiniz yerin yakınlarında bulunan mekanları önermek için kullanabiliyor.

Uygulama içerisinde yer alan “Need to know” başlığında ise seyahat edeceğiniz şehir veya ülke hakkında bilmeniz gereken acil durum numaraları, alışveriş mekanlarının genel özellikleri, kullanılan para birimi ve bankacılık bilgileri ve nerelerde internet erişimi bulacağınızı görebilirsiniz.

Google Trips - Travel Planner
Google Trips - Travel Planner
Developer: Google LLC
Price: Free
Google Trips – Plan Your Trip
Google Trips – Plan Your Trip

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz