Yeni Müzikleri Keşfedin! Nasıl mı?

0
573

Hep aynı müzikleri dinlemekten sıkıldınız mı? Sizin için yeni müzikler keşfedeceğiniz bazı Android ve iOS mobil uygulamalarını bu yazımızda bir araya getiriyoruz.

Hem Android hem ios için geliştirilen yeni müzikler bulabileceğiniz müzik uygulamalarını bu yazımızda bir araya getiriyoruz.

Bandcamp:

Bu uygulama ile özellikle bağımsız yabancı müzisyenlerin şarkıların bulunduğu bu uygulama ile pop, hip hop, metal, rap gibi birçok kategoride şarkılar bulabilirsiniz. Müzikleri online olarak ücretsiz dinleyebilirsiniz fakat çevrimdışı dinlemek için şarkıları satın alabilirsiniz. İsterseniz web sitesi üzerinden de müzik dinleyebilirsiniz.bandcampBandcamp uygulamasını Apple Store üzerindeki indirmek için tıklayın (iOS 8.0 ve üstü sürümleri desteklemektedir.)

Bandcamp uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın (Android 4.0.3 ve üstü sürümleri desteklemektedir.)

Bandcamp web sitesine gitmek için tıklayın

Spotify:

Bu uygulama ile hem yabancı hem Türkçe şarkılar keşfedebilirsiniz. Dünyanın en popüler müzik uygulaması olan Spotify da istediğiniz kategori de şarkılar bulabilirsiniz. Şarkıları çevrimiçi ücretsiz dinleyebilirsiniz ve şarkı listelerinizi oluşturabilirsiniz fakat çevrimdışı dinlemek ve tüm Spotify özelliklerini kullanmak için ayda 10 TL ücret ödemeniz gerekiyor. İlk 7 gün ücretsiz tüm özellikleri kullanabilirsiniz ayrıca 7 gün sonra kayıt olduğunuz e posta adresinize gelecek mail üzerinden Premium özellikleri etkinleştirdiğinizde 30 gün daha ücretsiz kullanım kazanabiliyorsunuz 30 gün sonra aylık 10 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Spotify

Spotify uygulamasını Apple Store üzerindeki indirmek için tıklayın (iOS 7.0 ve üstü sürümleri desteklemektedir.)

Spotify uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın (Uygulama desteği cihaza göre değişmektedir.)

Spotify web sitesine gitmek için tıklayın

Apple Music:

Ülkemizde birkaç ay önce kullanılmaya sunulan bu uygulama ile Phone ve Apple cihazlarından kolay bir şekilde yeni müzikler keşfedebilirsiniz Android cihazlarınızda da kullanabilirsiniz. Türkçe şarkıların da bulunduğu bu uygulamayı 3 ay deneme süresi ile ücretsiz olarak kullanabilirsiniz 3 ay dolduktan sonra almak istediğiniz üyeliklere bağlı olarak ücret ödemeniz gerekiyor.

Apple MusicApple Music uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın (Android 4.3 ve üstü sürümleri desteklemektedir.)

Apple Music web sitesine gitmek için tıklayın

SoundCloud:

Bu uygulama ile Türkçe ve yabancı şarkıları ücretsiz bir şekilde keşfedebilirsiniz. Ayrıca olamayan bir ses dosyasını uygulama üzerinden yükleyerek diğer kullanıcıların yüklediğiniz müziği bulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sound CloudSoundCloud uygulamasını Apple Store üzerindeki indirmek için tıklayın (iOS 8.0 ve üstü sürümleri desteklemektedir.)

SoundCloud uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın (Android 4.0 ve üstü sürümleri desteklemektedir.)

SoundCloud web sitesine gitmek için tıklayın

Bu müzik uygulamalarını kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz