WhatsApp’ta Sohbet Geçmişi Nasıl Yedeklenir?

0
1095

Ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta sohbet geçmişinizi nasıl yedekleyebileceğinizi açıklıyoruz.

Akıllı telefon kullanıp da WhatsApp’ı kullanmayan kaldı mı? Yine de kullanmayan arkadaşlarımız vardır. Peki kullananlar sohbetlerini nasıl yedekleyecekler? Bu konumuzda Android ve iOS cihazlarında sohbetlerinizi yedekleme işlemini nasıl yapabileceğinizi açıklıyoruz.

Android Cihazlarda Sohbet Nasıl Yedeklenir?

Sohbetlerinizi ne zaman yedekleme ihtiyacı duyarsınız? Android cihazınıza yeni bir rom yükleyeceğiniz, cihazınızı sıfırlayacağınız veya yeni bir Android cihaza geçeceğiniz zaman WhatsApp sohbetlerinizi aktarmak istersiniz değil mi? Bu durumlar dışında yedeklemeye ihtiyacınız var mı? Bizce yok.

Unutmayın: Sohbetlerinizi kendi cihazınıza değil Google hesabınıza yedeklerseniz, sizinle gelir. Hadi yedekleme işlemine geçelim.

WhatsApp uygulamasında Ayarlar -> Sohbetler -> Sohbet yedeği seçeneğine gidin.

Android WhatsApp Yedekle - 1

Google Drive’a yedekle seçeneğine dokunun ve size uygun olan seçeneği seçin. Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlar için sürekli yedeklemenize gerek yok. Dolayısıyla “Sadece “Yedekle”ye dokunduğumda” seçeneğini seçmenizi öneriyoruz.

Seçme işlemini tamamlayıp Google hesabınızı seçin ve “YEDEKLE” butonuna dokunun. Sohbetlerinizin boyutuna ve internet bağlantınızın hızına göre yedekleme işleminin süresi değişecektir.

Android WhatsApp Yedekle - 2

iOS Cihazlarda Sohbet Nasıl Yedeklenir?

iOS cihazlarda WhatsApp sohbet geçmişinizi ve medyalarınızı iCloud hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Böylece cihazınızı değiştirdiğinizde sohbetlerinize daimaulaşabilirsiniz.

iOS cihazlarında WhatsApp uygulamasını açın ve ekranınızın alt bölümünden Ayarlar’a dokunun. Daha sonra Sohbetler -> Sohbet Yedeği yolunu izleyin.

iOS WhatsApp Ayarları

Videolarınızın da yedeklenmesini istiyorsanız açılan ekranda “Videoları Dahil Et” seçeneğini etkinleştirmeniz yeterli. Daha sonra yedekleme işlemini başlatmak için Şimdi Yedekle’ye dokunun.

iOS WhatsApp Sohbet Yedeği

Ayrıca sohbetlerinizin “Günlük, Haftalık ve Aylık” olarak otomatik bir şekilde yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için de Otomatik Yedekleme’ye dokunarak tercihinize göre seçim yapmanız yeterli.

WhatsApp sohbetlerinizi başarılı bir şekilde yedeklediniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz