Uygulamalara Kilit Vurun: Hexlock [Sponsor]

0
715

Android cihazınızın güvenliği sizin için ne kadar önemli? Cihazınız bir kenara uygulamaların güvenliği ne olacak? Hexlock uygulamalarınızı kilitliyor.

Uygulamaların güvenliği neden önemli? WhatsApp’ınızı meraklı gözlerden uzak tutmak istemez misiniz? Veya mesajlarınızı, Facebook’unuzu, e-postalarınızı ve çok daha fazlası… Hangi uygulamayı açarsanız açın direkt olarak içerik karşınıza geliyor değil mi? Uygulamalarınızı şifrelemenizde fayda var.

Sadece bunlar mı? Hayır. Ayarlar, Kişiler, Telefon, Galeri, Kamera, Dosyalarım ve diğer uygulamalarınızı da şifre ile koruma altına alabilmeniz mümkün.

Peki bu uygulamayı diğerlerinden ayıran ne? Hadi uygulamayı inceleyelim.

İndirmek İçin: Hexlock – App Lock Security

Uygulamayı açtığınızda sizden dört haneli bir PIN veya Model (Pattern) ayarlamanızı istiyor. Şifre için ister sayı kulanın ister model çizin.

Hexlock Şifre

Sonra sizi İş (Work) profili karşılıyor ve ekrandaki gibi dokunup kilitlemek istediğiniz uygulamaları kolaylıkla seçebiliyorsunuz. Hatta listenizdeki uygulamaları sıralayabilmeniz de mümkün: İsim, kilitlenen, kilitlenmeyen, kurulum tarihi.

Hexlock Uygulama Kilitle

İş profilinin yanı sıra Ev (Home) profili de varsayılan olarak geliyor ve istediğiniz profili etkinleştirmek için üzerlerine dokunmanız yeterli.

İndirmek İçin: Hexlock – App Lock Security

Bu iki profil dışında uygulama içerisinden farklı profilleri ekleyebilirsiniz. Farklı profiller sayesinde evdeyken, işteyken, okuldayken farklı uygulamaları kilitlenmesini sağlayabilirsiniz. Hatta Ebeveyn (Parental) profilini kullanarak çocuklarınızın kullanmasını istemediğiniz uygulamaları kilitleyebilir ve gönül rahatlığıyla cihazınızı çocuklarınıza verebilirsiniz.

Hexlock Profil

Herhangi bir profili düzenleyebilmeniz de mümkün. Bir profilde sağ üstteki kalem simgesine tıklayarak profilin adını ve simgesini değiştirebilirsiniz.

Hexlock DüzenleUygulamaya Media Vault özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde fotoğraflarınızı ve videolarınızı da kilitleyebiliyorsunuz. Daha doğrusu gizleyebiliyorsunuz.

İndirmek İçin: Hexlock – App Lock Security

Gizlediğiniz fotoğraflarınıza ve videolarınıza sadece uygulama ile ulaşabiliyorsunuz. Gizlediğiniz zaman Galeri uygulamanızda gözükmemektedirler.

Hexlocker Media Vault - 1

Fotoğrafları ve videoları kolaylıkla gizleyebilir, istediklerinizin gizliliğini kaldırabilir, istediklerinizi paylaşabilir ve hatta silebilirsiniz.

Hexlocker Media Vault - 2

Uygulamanın ayarlarında da yararlı özellikler olduğunu söyleyebiliriz. Mesela kilit açma ekranının arka planının rengini değiştirebilirsiniz veya renk yerine galerinizden seçtiğiniz bir görüntüyü ayarlayabilirsiniz.

İndirmek İçin: Hexlock – App Lock Security

Ayrıca ne kadar saniye sonra şifrenin devreye girmesini belirleyebiliyorsunuz. Mesela bir uygulamanın kilidini açtınız, kullandınız ve uygulamayı kapattınız. Kısa süre içerisinde yeniden uygulamayı açtınız ve şifre istemedi. Bunu 10 saniye, 30 saniye, 60 saniye sonra veya anında şifrenin devreye girecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Hexlock Ayarlar - 1

Bitmedi. Uygulamanın kaldırılmasını önlemek için uygulama ayarlarından cihazın Ayarlar uygulamasının kilitlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun sıra, evinizdeki kablosuz ağa bağlandığınızda otomatik olarak Ev profilinin devreye girmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca yeni bir uygulama yüklediğinizde kilitlemenizi öneren bir bildirim yapıyor. İsterseniz bu özelliği kapatabilirsiniz.

Hexlock Ayarlar - 2

Uygulamanın tanıtım videosu:

İndirmek İçin: Hexlock – App Lock Security

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz