Profilinizde Başka Hesapların Paylaştığı Gönderileri Paylaşın

0
238

Instagram profilinizde başka hesapların paylaştığı gönderileri Repost edebilirsiniz. Bunu uygulamanın kendi içerisinde yer alan herhangi bir butonla yapamazsınız. Ancak App Store’daki, az sonra bahsedeceğimiz uygulama, Repost işlevi yapar.

iOS’ta Instagram Profilinizde Başka Hesapların Paylaştığı Gönderileri Paylaşın

Instagram profilinizde gönderileri Repost etmek için Repost It Whiz isimli uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı açın. Uygulama size bildirim göndermek isteyecek. İzin Ver’e dokunarak devam edin. Daha sonra uygulama ana ekranının sağ üst köşesinde bulunan logoya tıklayın. Bu butona tıklayınca karşınıza çıkan pencerede uygulamanın Instagram’a erişimini onaylayın.

Uygulama tarafından Instagram’a yönlendirildikten sonra Repost etmek istediğiniz gönderiyi bulun. Gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın. Bağlantıyı Kopyala’yı seçin. Kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırmak için Repost It Whiz’e dönün.

Repost It Whiz’in ana ekranında arama butonuna gönderinin linkini yapıştırın. Uygulama direkt olarak gönderiyi bulacaktır. Gönderi bulunduktan sonra uygulamanın içinde gönderinin üzerine tıklayın ve Repost butonuna tıklayarak gönderiyi kendi profilinizde paylaşın.

Retweet yapacağınız gönderinin herkese açık profilde olduğuna emin olun. Hesabı gizli olan profillerden Retweet yapamazsınız. Eğer bir profildeki gönderiyi profil herkese açıkken Repost yaptığınızda profil gizlendikten sonra da, profilinizde paylaştığınız gönderi kalır.

Güncel teknoloji haberleri ve ipuçlarından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, akıllı telefon ve uygulamalar hakkında yaşadığınız sorunları sitemizde bulunan Soru – Cevap bölümünden bize iletebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz