Instagram’da Panoramik Fotoğraf Yayınlayın

0
3371

Android ve iOS işletim sistemiyle donatılmış orta ve üst segment akıllı telefonların neredeyse tamamı panoramik fotoğraf özelliğini bünyesinde barındırıyor. Panoramik fotoğraf çekerek doğa, topluluk ve diğer çekimlerinizde işinize yarayabilir, mekanın tamamını bir fotoğrafa sığdırabilirsiniz.

İlgi çekici bu fotoğrafları Instagram veya diğer sosyal medya platformları üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Instagram’da, bu geniş fotoğrafları paylaşmak için yazımızı okumaya devam edin.

Android Cihazınızda Panoramik Fotoğrafı Instagram’da Paylaşın

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzun kamerasıyla çektiğiniz veya hali hazırda fotoğraf albümünüzde duran panorama fotoğrafı Instagram’da paylaşmak için telefonunuza InSwipe isimli uygulamayı indirin. Uygulamaya aşağıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

InSwipe Panorama for Instagram
InSwipe Panorama for Instagram
Developer: LiveHappy
Price: Free

Uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra açın ve uygulama ana ekranındaki Galeri butonuna tıklayın.

Galeri’de yer alan ve Instagram’da paylaşmak istediğiniz panoramik fotoğrafı seçin. Uygulama, fotoğrafı seçtikten sonra, panoramik fotoğrafı 3 parçaya böler. Ancak fotoğrafınızın kaç parçaya bölünmesini istiyorsanız manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Son olarak fotoğrafları galerinize kaydedin ve Instagram’ı Aç butonuna dokunun. Galerinizdeki bölünmüş fotoğrafları seçerek panoramik fotoğrafınızı Instagram’da tek gönderide paylaşabilirsiniz.

iOS Cihazınızda Panoramik Fotoğrafı Instagram’da Paylaşın

iOS telefonunuzun galerisinde yer alan panoramik fotoğrafı Instagram’da paylaşmak için App Store’dan Swipeable isimli uygulamayı telefonunuza indirin. Uygulamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Swipeable’ı telefona indirdikten sonra uygulamayı açın ve uygulamanın fotoğraflarınıza erişmesi için istediği izni onaylayın. İzni verdikten sonra uygulama ana ekranında, fotoğraf galerinizde yer alan bütün panoramik fotoğraflar açılacaktır. Instagram’da paylaşmak istediğiniz panoramik fotoğrafı seçin.

Swipeable, seçtiğiniz panoramik fotoğrafı otomatik olarak parçalara böler. Fotoğrafları bölme işlemi de tamamlandıktan sonra bölünmüş fotoğrafların üzerinde yer alan filigranları kaldırmak için fotoğrafın üzerinde yer alan Swipeable filigranına dokunun. Bu filigrana bir kez dokunduğunuzda fotoğrafın sağ üst köşesine uygulama tarafından yerleştirilmiş video filigranı, iki kez dokunduğunuzda ise kaydır filigranı fotoğrafın üzerinden kaldırılır.

Panoramik fotoğrafınız Instagram’da paylaşılabilir hale geldikten sonra uygulama ana ekranında bulunan Instagram’da Paylaş butonuna tıklayın.

İpuçları ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için buraya tıklayarak Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz