En İyi Öğrenci Uygulamaları

2
12442

Öğrencilik hayatınızı akıllı telefonunuza taşımaya ne dersiniz? Ders çalışırken kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları bir araya topladık.

_20160101_165657

Eğer bizi takip ediyorsanız teknolojiyle aranız iyidir. Ya da en azından birer akıllı telefona sahipsinizdir. Günümüzde akıllı telefonlara son derece bağımlı olmaya başladık. Her anımızda telefonumuzu elimizden düşürmüyor, hep yanımızda olsun istiyoruz. Tabi bu durum eğer zamanınızı fazlaca almaya başladıysa sorun oluşmuş demektir. Hele ki öğrenciyseniz. Akıllı telefonlar insanlara yardımcı olmak için icat edilmiştir. Zamanlarını çalmak için değil. Öyleyse bize kaybolan bu zamanı daha verimli kullanmak düşer. Bunu nasıl mı yapacağız? Hemen anlatalım. Akıllı telefonlar için geliştirilen ve okul işlerinizi düzene sokan, ders notlarını tutup arkadaşlarınıza sorular sorabileceğiniz birçok uygulama bulunuyor. Biz de bu uygulamaları sizin için bir araya getirdik.

Hazırladığımız Öğrenci Uygulamaları Listemiz

Photomath

Matematikle aranız nasıl bilmiyoruz ama bazen soruları doğru çözsenizde işlem hatası yapabiliyorsunuz. Bu konuda bir yardımcıya ihtiyaç duyduğunuz anlar olmuştur. Photomath uygulaması telefonunuzun kamerası ile taradığınız matematik sorularını anında çözüp, eşzamanlı olarak ekranda yayınlıyor. Şunu da belirtelim uygulama genellikle 4 işlem, daha karmaşık olan rasyonel sayılar ile integral gibi konular ve açıklamalı olmayan soruları çözmek için geliştirilmiş. Yani işçi havuz problemleri çözdürmeye çalışmayın 🙂

photomath

Photomath
Photomath
Developer: Photomath, Inc.
Price: Free
‎Photomath
‎Photomath
Developer: Photomath, Inc.
Price: Free+
PhotoMath
PhotoMath
Developer: ‪PhotoPay‬
Price: Code needed

Üniversiteye Hazırlanıyorum

Eğer YGS ve LYS sınavlarına hazırlanıyor ve bu işi bir düzene oturmak istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Ders çalışma planınızı oluşturabileceğiniz uygulama ile konu ve soru takibi, çalışma süresi ile zamana göre analizi ve puan hesaplama gibi birçok fonksiyonu kullanabilirsiniz. Giriş bölümünde hedeflediğiniz Üniversite ve Bölümü girip hedefinize ne kadar yaklaştığınızı görmek çalışmalarınıza hız katacaktır.

okl

Üniversiteye Hazırlanıyorum
Üniversiteye Hazırlanıyorum

CamScanner

El yazınız iyi olmayabilir. Bu yüzden yazdıklarınızın herkes tarafından anlaşılması da zor olacaktır. Telefonunuzun kamerasını kullanarak çektiğiniz görüntüleri tarayıp metin belgesi olarak kaydeden bu uygulama ile yazma derdiniz tarihe karışacak. Okulda tahtaya yazılan yazıları fotoğraf çekip CamScanner ile taratın. Tarama yaptığınız metin belgelerini PDF olarak kaydedip arakadaşlarınızla paylaşabilir ya da daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz.

csnr

CamScanner
CamScanner
Developer: ‪IntSig International Holding Limited‬
Price: Code needed

Adobe Acrobat Reader

Metin belgesi olarak kaydettiğiniz belgeleri görüntülemek için PDF görüntüleyici uygulamaya ihtiyacınız olacaktır.

‎Adobe Acrobat Reader for PDF
‎Adobe Acrobat Reader for PDF
Adobe Acrobat Reader
Adobe Acrobat Reader
Developer: ‪Adobe Inc.‬
Price: Code needed

Bir Bilene Sor

Derslerinizde ne kadar başarılı olursanız olun yapamadığınız sorular ya da aklınıza takılan noktalar olacaktır. Böyle durumlarda her zaman okulda olamayacağınız için yapamadığınız soruları kime çözdülereceğinizi bilemezsiniz. Bir Bilene Sor uygulaması ile çözemediğiniz YGS, LYS, KPSS, ALES ve TEOG sorularını uygulamanın geniş kullanıcı kitlesine sorup yardımsever arkadaşlarınızdan cevap alabilirsiniz. Aylık 150 soru sorma limitiniz olan uygulamada hemen hemen tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

okllr

Sınav Hocası

Tüm derslere ait konuların yer aldığı uygulamada tanıdığınız kişilerle sınıf oluşturabilir ve aranızda fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Daha önce YGS ve LYS sınavlarına ait çıkmış soruların yer aldığı bölümle sınava girebileceğiniz uygulamada bunun yanı sıra diğer kullanıcılarla yarışabileceğiniz Düello bölümü bulunuyor. Bu bölümde ise seçtiğiniz derslerden gelen soruları rakibinizden önce ve doğru cevaplayarak galibiyet alabilirsiniz.

okllard

Sınav Hocası (TYT & YKS)
Sınav Hocası (TYT & YKS)
Developer: SINAV HOCASI
Price: Free

Evernote

Popüler not tutma uygulaması olan Evernote ile derslerde not tutabilir ve ödevlerinizi zamanında hatırlamak için Hatırlatıcı özelliğini kullanabilirsiniz. Evernote uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için bu konuyu ziyaret edebilirsiniz.

‎Evernote - Notes Organizer
‎Evernote - Notes Organizer
Developer: Evernote
Price: Free+
Evernote
Evernote
Developer: ‪Evernote‬
Price: Code needed

Rocket Alarm

Okul saatlari genellikle sabahın erken vakitlerine geldiği için derslere zamanında yetişemiyor ve geç kalıyor olabilirsiniz. Bu sorunda başvuracağınız yöntem telefonunuzdaki alarm uygulaması olacaktır. Ancak bazen uykumuz ağırsa bu da yetmeyecektir. Telefonlarımızda yüklü olarak gelen uygulamaların zil sesi ve titreşim dışında herhangi bir fonksiyonu bulunmuyor. Bu gibi durumlarda alternatif alarm uygulamalarına yönelebilirsiniz. İsterseniz size bu konuda bir öneride bulunalım. Rocket Alarm uygulaması sabahları adeta başınıza bela olup uyanmanız için size oyun oynatıyor. Seviyeyi geçip oyunu tamamlamadığınızda da alarm son buluyor.

Rocket Alarm
Rocket Alarm
Developer: Timelin Inc.
Price: Free
‎Rocket Alarm
‎Rocket Alarm
Developer: Timeline Inc.
Price: Free+

2 YORUM

  1. Hepsi süper tavsiyeler teşekkürler. özellikle sınav hocası uygulamasını sürekli kullanıyorum. benim özel ders öğretmenimin de tavsiye ettiği bir uygulama. benden tam not 🙂 ama benden herkese tavsiye özel hoca tutmak süper faydalı oluyor

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz