En iyi 5 E-Posta Uygulaması

1
2185

Akıllı telefonunuzda kullandığınız e-posta uygulamaları yeterli geliyor mu? Birde bu listedekilere göz atın.

Akıllı telefonlar birçok konuda hayat kurtaran görevleri yerine getiriyor. Bunun büyük nedeni mobil olup her türlü koşulda kullanılabilir olmaları. Eğer günlük e-posta yazışmalarınız sizin için önemliyle bu iş için birçok farklı alternatifin olduğunu bilmelisiniz. Android telefonlarınızda e-posta servislerinizi kullanabileceğiniz birçok uygulama bulunuyor. Herbirinin birbirinden farklı özelliği var. Peki bu uygulamalardan hangisi daha iyi diye  soracak olursanız sizi listemize alalım.

Gmail

gmail

Google Play Store üzerinden en çok indirilme sayısına sahip olan birinci e posta uygulamasıdır. Tabi bu durum o uygulamanın “en iyi” olduğunu göstermez. Yine de doğruyu söylemek gerekirse son gelen güncellemeler ile Gmail uygulaması en iyiler arasına girmeyi hak ediyor. Genellikle çoğu Android telefon ve tablet ile birlikte önceden yüklü olarak gelmektedir. Bu da bir nevi indirilme sayısındaki fazlalığı açıklıyor gibi. Ancak sadece g-mail hesabınızı yönetecekseniz Google’ın kendi uygulaması olan Gmail’in sizin için daha iyi bir alternatif olduğunu bilmelisiniz.

Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

 Inbox by Gmail

inbox-gmail

Gmail listemizdeki ilk iki yeri almayı başarmış bir uygulamadır. Bu uygulama ise Gmail uygulamasından farklı olarak daha çok sizin en çok ne tarz e-postalara önem verdiğinize bakıyor ve sizlere ona göre bildirim gönderiyor. G-mail hesabınızdaki e-posta’ları okumanız için güzel bir uygulama olabilir.

Inbox by Gmail
Inbox by Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free

K-9 Mail

k-9-mail

K-9 Mail uygulamasının mazisi oldukça  eksilere dayanıyor. Neredeyse işletim sistemiyle yaşıt olan uygulama Andoid 1.5 ile birlikte mobil platformlara kazandırılmış olup şuan da da birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Açık kaynaklı bir e-posta uygulaması olup MAP, push email, multi-folder sync, flagging, filing, signatures, bcc-self, PGP gibi bir çok e-posta türünü de desteklemektedir.

K-9 Mail
K-9 Mail
Developer: K-9 Dog Walkers
Price: Free

Microsoft Outlook

outlook

Outlook Microsoft’un e-posta servislerini mobil cihazlarda tek bir arada buluşturan yapıya sahip bir uygulama. Önemli olan e postaları otomatik olarak daha üst sıralarda gösterme algoritmasıyla çalışan uygulama hesaplarınıza bağlı tüm Microsoft servisleriyle senkronize olarak çalışabiliyor. Tasarımı ile de rakiplerinden aşağı kalmayan uygulama sadece Microsoft e-posta servisi için ideal bir seçenek.

Microsoft Outlook
Microsoft Outlook
Price: Free

Newton Mail – Email & Calendar

cloudmagic

Daha yeni gelişmekte olan bir e-posta uygulaması olan Newton Mail kısa bir süre önce bir isim değişikliğine gitti daha önceden CloudMagic Email olarak geçen e-posta uygulaması piyadaki en yeni ve gözde uygulamalardan birisi. Gmail, Outlook, Yahoo, iCloud, gibi servisler için destek sunan uygulama tüm bu servisleri başarılı bir şekilde tek bir çatıda buluşturuyor. Gelen mailleri kaydırarak işlem yapma, tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi okundu uyarısı, ayrıca bildirimleri sessize alma bu özelliklerden sadece bir kaçı. Bizce Newton Mail uygulaması yeni olduğu kadar Android telefon ve tablet kullanıcıları için e-posta servislerini yönetebilecekleri en iyi seçenek.

Daha önceden bu konuda ileri gelen firmalar tarafndan bu konuda bir çalışma yapılmış. Hangi e posta uygulamasının daha iyi olduğuyla ilgili bilgilere aşağıdaki grafikten göz atabilirsiniz. Değerlendirmenin indirilme sayısı, desteklenen platformlar gibi etkenler göz önünde bulundurularak hazırlandığını belirtelim.

email-votes

Siz hangi e posta uygulmasını kullanıyorsunuz?

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz