Bubble Zoom İle Daha Kolay Çizgi Roman Okuyun!

0
421

Eğer siz de Android cihazınızdan çizgi roman okumayı seviyorsanız Google tarafından geliştirilen Bubble Zoom’a bayılacaksınız!

Google’ın San Diego Comic-Con’da bütün çizgi roman sevenler için birkaç sürprizi bulunuyor.

Küçük tabletlerde yada akıllı telefonlarımızda Google Play Kitaplar uygulamasında çizgi roman okumak biraz zor olabiliyor.

Geçtiğimiz yılda, Google bu problemi çözmek için Google Play Kitaplar uygulamasına dikey kaydırma modu getirmişti, bu mod ile çizgi romanları okumak biraz daha kolaylaşmıştı ama çok değil.

Google bu yıl Bubble Zoom adında yeni bir mod ile karşımıza çıktı ve bu mod daha güzel görünüyor. Esasen, Google Fotoğraflarda bulunan özelliği kullanarak çizgi romanlarda bulunan yazıları tanıyor ve bunları biraz büyütüp siz yakınlaştırmadan okumanıza olanak sağlıyor.

Resmi videoda görüldüğü gibi, Bubble Zoom sadece metin tabanlı konuşma baloncuklarının şekillerini tanıyor.

Google’nin belirttiği üzere, “Bubble Zoom baloncuklardaki metinleri bir seferde bir kere büyüterek metinlerin mobil cihazlarda okunmalarını kolaylaştırıyor.” Yani bu artık sadece ekranınıza yada cihazınızdaki ses tuşlarınıza dokunarak kolayca çizgi roman okuyabileceğiniz anlamına geliyor.

Google Play Kitaplar bu özelliği bazı çizgi romanlara özel olarak dağıtmaya başladı bile, ve Google bu servisin bütün manga ve çizgi romanlar için kullanılacağını umut ettiklerini belirtti.

İndirim!

Bubble Zoom’un tanıtılmasının kutlanması adına, Google DC çizgi romanlarında %50 indirim, Marvel çizgi romanlarında ise SDCC2016 kodu ile indirim sağlıyor.

Sizce bu yeni özellik çizgi roman okumayı kolaylaştıracak mı? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

The app was not found in the store. 🙁

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz