Bilmeniz Gereken 5 WhatsApp Özelliği

0
611

WhatsApp’ta mesajlaşma deneyiminizi artıracak bu özellikleri biliyor musunuz?

WhatsApp’ı bugün dünya üzerinde olarak aktif günlük 600 milyon insan kullanıyor. Peki bu kadar popüler olmasının altında yatan sebepler ne? Bu yazıda sizlerle WhatsApp’ın fazla bilinmeyen ve kullanımı kolaylaştıran 5 özelliğini sıralayacağız.

1. Konumunuzu Yollayın

Konuşma sırasında konuştuğunuz kişiye konumunuzu gps bağlantısı olarak gönderebilirsiniz. Bunu yapmak için; sohbet ekranının sağ üst köşesindeki ‘ataç‘ işaretine dokunmanız yeterli. Özellikle buluşmalarda hayat kurtarıcı bir özellik olabilir.

whatsapp-1

 

2. Son Görülmeyi Kapatın

Herkesin WhatsApp’ı son kullandığınız saati görmesini istemiyorsanız, bunu “Hesap > Gizlilik” yoluyla kapatabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparsanız başkalarınında son görülmesine bakamayacaksınız.

3. Grup Sohbetlerinden Gelen Bildirimleri Kapatın

Birçok gruba dahilsiniz ve bu gruplarda yapılan konuşmalardan gelen bildirimlerden sıkıldınız mı? Öyleyse o grupları sessize alın. Bu işlem için grup konuşma penceresinde iken sağ üstteki menü bölgesine ve ardından “Sessiz” seçeneğine dokunun.

whatsapp-2

 

4. Mesajları Kimin Okuduğu Bilgisini Alın

iOS’ta bir sohbet girdisini sola sürükleyerek, Android’de ise sohbet mesajının üzerinde basılı tutup, üstte beliren Bilgi düğmesine (“i” simgesi) dokunarak mesajınızın ne zaman iletildiğini ve görüldüğünü öğrenebilirsiniz.

 

whatsapp-3

5. WhatsApp Web’i Kullanın

WhatsApp sadece telefonlar üzerinden iletişim kurmamızı sağlamıyor. WhatsApp’ı bilgisayarınızdan kullanabilmek için https://web.whatsapp.com adresinden cihazınızla sitedeki kodu taramanız yeterli. Nasıl yapacağınıza dair yönlendirmeler ilgili sayfada belirtilmiş.

 

whatsapp-4

WhatsApp’ın bu özelliklerini kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz