Android’te Notlarınızı Yönetebileceğiniz 5 Uygulama

0
560

Günlük hayatınızda anlık not alma alışkanlığınız varsa ve bunun için yanınızda sürekli not defteri bulunduramıyorsanız Android telefonunuzda kullanabileceğiniz not alma uygulamaları bu konuda sizin not defteri ihtiyacınızı giderecek.

Google Play Store’da yayınlanmış not uygulamalarının tümü size anlık olarak not alma imkanı sağlar. Ancak bazı uygulamalar, hem kullanıcı arayüzü ile hem de kullanım kolaylığı ve işlevselliği açısından diğer uygulamalardan daha çok işinize yarayabilir.

Android’te Notlarınızı Yönetebileceğiniz 5 Uygulama

1- Microsoft OneNote

Microsoft OneNote, not almanıza yardımcı olacağı gibi aldığınız notları düzenleme ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar. Bu uygulamada ister çizim yaparak ister klavyeyi kullanarak not alabilirsiniz. Eğer bir fotoğraf üzerinden not almak istiyorsanız da Microsoft OneNote’u kullanarak bunu yapabilirsiniz. Uygulamada fotoğrafı görüntüleyebilir ve fotoğraf üzerinde çeşitli çizimler yapabilirsiniz. Ayrıca aldığınız notlara tablet, bilgisayar ve telefondan her zaman ulaşabilirsiniz.

2- S Note

S Note, Samsung’un Galaxy Note serisi cihazlar için yapılmış ve bu serideki kalemlerin kullanımına uygun olarak tasarlanmış. Eğer Samsung Galaxy Note serisinden bir telefona sahipseniz S Pen’inizi kullanarak S Note uygulamasında not alabilir, notların sayfasını çeşitli renklerle renklendirebilir, yazılarınızı ve çizimlerinizi de kalem ucu ve kalem renkleriyle daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

S Note
S Note
Price: Free

3- Omni Notes

Omni Notes uygulamasını kullanarak aldığınız notlara bir kapak fotoğrafı ekleyebilir, notlarınızı kategorilendirebilirsiniz. Aldığınız notlar bir bildirim niteliği taşıyorsa ve uygulama tarafından size hatırlatılmasını istiyorsanız Omni Notes’ta notlarınızı bildirim olarak alabilirsiniz. Yapılacak listesi de oluşturabileceğiniz bu uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

Omni Notes
Omni Notes
Developer: Federico Iosue
Price: Free

4- Google Keep

Google Keep, Google tarafından geliştirilmiş not alma uygulamasıdır. Tüm notlarınızı bu uygulamayı kullanarak alabilir, akıllı telefon, tablet ve bilgisayarınızdan da bu notları istediğiniz zaman hesabınızla giriş yaparak yönetebilirsiniz. Notlarınızı diğer kişilerle paylaşabilir, notlarınıza ses ekleyebilir, notlarınızı diğer kişilerle paylaşabilir ve yapılacak listesi oluşturabilirsiniz.

Google Keep - Notlar ve Listeler
Google Keep - Notlar ve Listeler

5- Evernote

Evernote’u kullanarak aldığınız notları PDF haline getirebilir, kontrol listeleri oluşturabilir, sesli ve görüntülü notlar hazırlayabilirsiniz. Aldığınız notlara çizimler ekleyebilir, bu notları istediğiniz zaman tekrar tekrar düzenleyebilirsiniz. Uygulama içinde, notunuza bir hatırlatıcı ekleyerek bu notun size uygulama tarafından hatırlatılmasını da ayarlayabilirsiniz.

Not alma uygulamalarına ekleme yapabileceğiniz bir uygulama var mı? Peki siz hangi not alma uygulamasını kullanıyorsunuz?

İpuçları ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için buraya tıklayarak Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz