Akıllı Telefonunuzdan Para Kazanmanın 13 Yolu!

2
25286

Cüzdanınızda biraz daha para olsaydı daha iyi olmaz mıydı? Kabul edelim, iyi bir maaşınız olsa dahi, kolay yoldan aylık ortalama 200 lira daha kazanmayı herkes ister.

İşte bu noktada bugün anlatacağımız mobil uygulamalar devreye giriyor. Mağazadaki çoğu uygulama vaatkâr olsa da bu vaatleri tamı tamına gerçekleştirebilecek nitelikte değil. Biz de sizler için bu uygulamalardan en iyilerini derlemeye karar verdik.

Not: Birazdan paylaşacağımız uygulamalar, sizin indirdiğiniz tarihte Türkiye’de servis dışı olabilir. Bu konuda Teknobölge sorumluluk almaz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız lütfen bize bildirin.

Bu Uygulamalar Cidden Uğraşmaya Değer mi?

Aslında bu noktada sizin beklentileriniz devreye giriyor. Eğer bir üniversite öğrencisiyseniz veya işsiz bir şekilde evde oturuyorsanız bu uygulamalar sizi zengin bile yapabilir! demek isterim tabi ki ama bunu demek cidden zor. Ama bir üniversite öğrencisi olarak kendinize az da olsa harçlık çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

Şu iki şeyi unutmamak gerekir ki:

  1. Bu uygulamalara tüm gününüzü ayırsanız bile, ayırdığınız vaktin karşılığını vermeyecektir. O yüzden zaman/performans çizgisini iyi yakalamalısınız.
  2. Çoğu uygulama dolar olarak ödeme yapıyor ve bu ödeme şekilleri uygulamadan uygulamaya değişebiliyor. PayPal da kapanmışken, ödemeyi almak için uygun bir yol bulmanız gerekiyor.

Eğer hala bu iş için gönüllü iseniz, harika! İşte bizim bulduğumuz kayda değer olan programlardan bazıları. Hepsini sevmeseniz bile seveceğiniz en az bir uygulama muhakkak olacaktır!

Hediye Kartı Şeklinde Ödeme Yapan Uygulamalar

1. Viggle (Android, iOS)

Eğer müzik dinleyerek ve televizyon izleyerek para kazanıyor olsaydınız güzel olmaz mıydı? Kulağa imkansız gibi görünüyor olsa da, Viggle uygulaması bunu bizlere olanaklı hale getirmiş.

make-money-apps-viggle

Tek yapmanız gereken, belirtilmiş TV programlarından veya müziklerden birini duyduğunuz anda check-in yapmak. Check-in yaptığınız anda Perk Points denilen puanları kazanmaya başlayacaksınız ve belli bir puandan sonra bu puanları hediye kartlarına dönüştürebileceksiniz. Uygulama şu an ülkemizde kullanıma sunulmamış olsa da uygulamanın apk dosyasını bulmak mümkün. Özellikle eBay kartını çok seveceğinize eminiz.

Viggle
Viggle
Developer: Viggle
Price: To be announced
‎Viggle
‎Viggle
Developer: Viggle, Inc.
Price: Free

2. Iconzoomer (Android, iOS)

Sıradaki uygulamamız, kolay bir şekilde para kazanmamızı sağlayacak bir uygulama. Görevlere göre yüklediğiniz her fotoğraf için para kazanıyorsunuz. Bu öğlen yemeğiniz, kediniz veya garajınız olabilir. Sadece yükleyin ve kazanın.

iconzoomer

Bir İngiliz firması olan Icoonzoomer, PayPal, Amazon Gift Card ve bağışlar aracılığıyla ödeme yapıyor. Ülkemizde kullanıma kapatılan PayPal servisinden ötürü şuan uygulamadan nakit olarak para kazanmanız pek mümkün durmuyor fakat ister Amazon Gift Card ile Amazon alışveriş sitesinden bir şeyler sipariş edebilir, isterseniz hayır kurumlarına bağış yaparak gönlünüzü ferahlatabilirsiniz, tamamen size kalmış.

Iconzoomer
Iconzoomer
Developer: Syncrowd
Price: Free
Iconzoomer
Iconzoomer
Developer: ICONZOOMER
Price: Free

3. GrabPoints (Android, iOS)

Eğer her şeyin bir arada olduğu bir uygulama istiyorsanız, GrabPoints tam size göre olabilir. GrabPoints üzerinden ister video izleyin, ister anketler doldurun, ister uygulamalar indirin veya isterseniz bazı servisleri deneyin ve her seferinde para kazanın!

Kişisel olarak bu hepsi bir arada uygulamaların taraftarı değilim çünkü farklı konulara yayılmak insanın canını sıkan bir durum olabiliyor. Daha belli bir konuya odaklanmış uygulamalar, kullanıcıya daha çekici gelebiliyor. Ama bu demek değil ki GrabPoints kötü bir uygulama. Çoğu kullanıcının uygulamayla ilgili yorumu gayet iyi.

Bu uygulama üzerinden Google Play Store, iTunes, Steam kartları ve daha fazlasını kazanabilirsiniz.

4. CheckPoints (Android,iOS)

CheckPoints bir diğer hepsi bir arada uygulamalarından biri. Diğer uygulamalardan biraz farkı olsa temelde aynı şekilde para kazanıyorsunuz. Bunların arasında video izleyerek, uygulama indirerek, oyun oynayarak para kazanmak gibi seçenekler mevcut.

Diğer yandan uygulama ile, alışverişe gittiğiniz zaman belirli ürünlerin etiketlerini tarayarak da para kazanabilirsiniz. Fakat belirtmek isteyelim ki, bu ürünleri Türkiye’de bulmak zor, hatta imkansız olabilir. Bu uygulama da Türkiye için indirilebilir durumda olmasa da, internet üzerinden apk dosyasını bularak para kazanamaya başlayabilirsiniz.

CheckPoints 🏆 Rewards App
CheckPoints 🏆 Rewards App
Developer: InMarket Media, LLC
Price: To be announced

5. Swagbucks (Android, iOS)

Swagbucks, ileri derecede faydalı olan, çoğu kişinin varlığından bile haberi olmayan bir web sitesi. Aslında daha kısa olarak, hepsi bir arada uygulama veya sitelerden biri diyebiliriz. Diğer sistemlerden farkı ise, bilen kişiler tarafından çok fazla seviliyor olması. bunun arkasında muhakkak sistemin iyi çalışıyor olması su götürmez bir gerçek.

Sitelerden alışveriş yaparak, bulunduğunuz yerden alışveriş yaparak, uygulamanın sunduğu diğer uygulama tekliflerini değerlendirerek, video izleyerek, internet sitelerine girerek veya anketleri doldurarak puan kazanmanız münkün.

İsterseniz bu uygulamaları site üzerinden yapabileceğiniz gibi, isterseniz Android için apk dosyasını indirerek uygulamayı telefonunuza kurabilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁
The app was not found in the store. 🙁

6. AppTrailers (Android,iOS)

Sıradaki uygulamamız pek reklam severlere hitap edecek cinsten değil. Ama kalan kişiler için mükemmel olabilecek bir uygulama. Konsept ise çok basit, yakın zamanda çıkacak olan uygulamaların tanıtım videolarını izleyerek puan kazanabilirsiniz. İşte bu kadar.

Uygulamanın bir diğer güzel yanı ise, bu uygulamaları keşfederken aynı zamanda yeni çıkacak olan uygulamalardan haberdar oluyorsunuz. Bu konuda ciddi anlamda bilgilendiren ve bilinç yaratacak bir uygulama.

AppTrailers
AppTrailers
Developer: AppRedeem Inc
Price: To be announced
‎AppTrailers
‎AppTrailers
Developer: AppRedeem, Inc.
Price: Free

7. WHAFF Rewards (Android)

Bir diğer uygulamamız ise yine hepsi bir arada olan WHAFF Rewards. Daha çok uygulama indirme ve kullanma üzerinde duran uygulama, sizlere yüksek miktarda hediyeler sunmasa da, kalbinizi çalabilecek şeyler vermeyi ihmal etmiyor. WHAFF ekibinin özellikle Facebook takımı çok sıkı çalışıyor. Eğer sayfalarını takip ederseniz, hatırı sayılır miktarda ekstra para kazanabilirsiniz.

unnamed

Ayrıca platformu arkadaşlarınıza önerip, arkadaşlarınızı platforma üye yaptığınız sürece, ekstra para kazanabiliyorsunuz. WHAFF kişi başına 0.30$ veriyor ki bu da yaklaşık 1 TL.

WHAFF Rewards
WHAFF Rewards
Developer: WHAFF
Price: Free

Nakit Olarak Ödeme Yapan Uygulamalar

8. Slidejoy (Android)

Şimdiki uygulamamız ise diğerlerinden biraz farklı. Bu sefer video izlemek gibi klişeler ile karşı karşıya olmayacaksınız. Uygulamayı yükledikten sonra, kilit ekranınız Slidejoy tarafından değiştirilecek ve her ekran kilidi ekranı açıldığında, ya yeni bir hikaye ya da bir ürün tanıtımı göreceksiniz. Bu promosyonları isterseniz geçebilir, isterseniz inceleyebilir isterseniz bir sonraki promosyonu veya hikayeyi görebilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, bir şey izlemeden, anket doldurmadan, bir yerlere üye olmadan rahatça para kazanıyorsunuz. Ne kadar kullandığınıza göre değişecek olsa da, genel olarak aylık 5$ gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Çok az biliyorum, ama bunu kazanmak için neredeyse 0 efort sergiliyorsunuz. Unutmadan hatırlatmakta fayda var, uygulama sadece Android için ve ülkemize sunulmuş durumda değil. Apk dosyasına erişerek uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Slidejoy - Lockscreen Cash Rewards
Slidejoy - Lockscreen Cash Rewards
Developer: Slidejoy
Price: To be announced

9. Bitwalking

Sıradaki uygulamamız ise spor severlerin çok hoşuna gidecek bir tanesi! Bitwalking! Diğer uygulamalar gibi sıradan yollarla para kazandırmak yerine farklı yöntemlerin peşine düşen Bitwalking ekibi, size attığınız her 10.000 adım için 1 dolar veriyor! Kim istemez ki hem spor yapıp hem para kazanmayı.

2015 Eylül ayında tanıtılan uygulama şimdiden birçok insanın akıllı telefonunda yerini almış durumda. Eğer uygulamayı yükleyebilirseniz, BW$ gibi bir para birimiyle karşılaşacaksınız. Bunun adı BitWalking doları. Attığınız adım üzerinden önce BitWalking doları kazanacaksınız, ardından bu dolarları ise Amerikan dolarına çevireceksiniz. Son olarak üzücü bir haberimiz var, yoğunluktan dolayı şuan için uygulama marketlerinde uygulamanın indirilmesi durdurulmuş durumda. Eğer siz de bu uygulamayı yükleme fırsatı istiyorsanız, bu adres üzerinden “Request Invite” yazısına tıklayıp gerekli bilgileri doldurduktan sonra davetiye beklemeye başlayabilirsiniz.

10. Surveys on the Go (Android, iOS)

Surveys on the Go, isminden anlaşılabileceği gibi, anket doldurarak para kazanabileceğiniz bir uygulama. Sadece birkaç dakika süren anketler İngilizce olacağından dolayı iyi seviyede İngilizce bilmeniz gerekiyor.

Anket başına birkaç dolar kazanabilirsiniz. Fakat bu anketler ile zengin olmanız gibi bir olasılık yok zira aylık belli bir anket yapma limitiniz bulunuyor. Ama yine de acı çekmeden, kısa anketlerle kolay yoldan kendinize bir şeyler ısmarlayacak kadar para kazanabilirsiniz. Bu arada uygulamanın Türkiye için kullanıma sunulmadığını, uygulamaya apk yoluyla ulaşabileceğinizi belirtelim.

Surveys On The Go®
Surveys On The Go®
Price: To be announced

11. iPoll (Android, iOS)

iPoll ise bir diğer anket uygulaması. Diğerlerinden farklı olarak iPoll, halihazırda kullandığınız servislerin ve ürünlerin anketlerini doldurmanızı istiyor. Bu yolla kullanılan ürünler hakkında elde ettiği bilgileri gerekli mecralara satan uygulama size de üzmeyecek kadar bir ücret ödüyor.

iPoll ekstra olarak, size görevler sunarak, mağazalara gidip ürün incelemeniz gibi görevler sonucunda da size ödeme yapıyor. Ama bu servisin Türkiye için çalışmayacağını belirtelim. Zira bu uygulamanın da kullanımı Türkiye için kapatılmış, uygulamanın apk dosyasını elde etmeniz durumunda sadece anket hizmetinden yararlanabileceksiniz.

iPoll – Make money on surveys
iPoll – Make money on surveys
Developer: Instantly, Inc.
Price: To be announced
‎iPoll
‎iPoll
Developer: Instantly, Inc.
Price: Free

12. Foap (Android, iOS)

Sıradaki uygulamamız olan Foap ise, akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak para kazanabileceğiniz bir platform. Tek yapmanız gereken bir fotoğraf çekmek ve Foap uygulamasına yüklemek! Eğer fotoğraflarınız yeterince iyiyse, Foap marketinde kullanıcılar tarafından belirli bir ücretle satın alınabilir.

make-money-apps-foap

Her fotoğraf için 10$ değer biçen uygulama, fotoğraf üzerinden kazandığı paranın yarısını size yarısını ise kendi hesabına aktarıyor. İyi haber ise her fotoğraf limitsiz kadar satılabilir durumda oluyor. Yani yüklediğiniz fotoğraflar sadece bir kere değil, sınırsız sayıda satılabiliyor. Ama dediğimiz gibi önemli olan nokta, güzel bir fotoğraf çekebilmek.

13. Bounty

Sıradaki uygulamamız ise bir Türk yapımı. Bounty uygulaması ile çevrenizdeki özel görevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Bu görevler örnek olarak süt ve su ürünlerini incelemek, ekmeklerin sağlıklı şekilde satılıp satılmadığını belirlemek gibi şeyler olabilir. Yalnız bunları yaparken dikkat edin, bulunduğunuz market veya bakkaldaki diğer insanlar tarafından fark edilmemeniz gerekiyor!

1454677988_bountyapp_687x385

Diğer yandan ücretlere bakarsak, gayet tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Duruma göre görev başına 5-6 TL gibi ücretler alabiliyorsunuz. Bu ücret yaptığınız görevin önemine göre değişiklikler gösterebiliyor.

Bounty - Anket Yap ve Kazan
Bounty - Anket Yap ve Kazan
‎Bounty - Do Survey, Earn Money
‎Bounty - Do Survey, Earn Money

Peki siz bu uygulamalardan hangilerini kullanıyorsunuz?

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz